wybierz język:  PL  EN  DE

Filozofia

Festiwal Sztuki Ludowej zadaje pytania o to, w jakich wspólnotach wyobrażonych chcemy uczestniczyć i jakie tradycje chcemy podtrzymywać. Zespoły folklorystyczne to fantazja o tym, czym była sztuka ludowa. Ta fantazja jest punktem odniesienia dla współczesnych społeczności.

Globalnym celem Festiwalu Sztuki Ludowej jest popularyzacja międzynarodowego folkloru oraz działanie na rzecz podtrzymywania tradycji w sposób, który dostępny będzie dla widzów w każdym wieku. Istotą Festiwalu jest działanie na rzecz tolerancji i zrozumienia dla innych narodowości, w celu budowania świadomego społeczeństwa lokalnego.

FSL odbywa się cyklicznie w drugi tydzień sierpnia na terenie o średnicy ponad 100 km, w 3 powiatach, 5 miejscowościach: w Poznaniu, Gnieźnie, Kórniku, Słupcy oraz Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Uczestniczy w nim ok. 5 tys. widzów.

W 2011 roku Festiwal otrzymał dyplom “Diploma of Excellence” przyznawany przez European Folk Culture Organisation.

Festiwal współfinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zarządzanych przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, Województwa Wielkopolskiego, Powiatu Poznańskiego, Miasta Poznania, Gniezna oraz Fundacji Zakłady Kórnickie..

Współorganizatorem wydarzenia jest Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Mecenasem strategicznym jest Kruk S.A.

 

 


 

Współorganizator

Mecenas Strategiczny

Mecenas

Partner

Patron medialny

Dofinansowano ze środków